“Tak Korwin-Mikke poniża kobiety”. Wicemiss świata pojawiła się na konwencji Konfederacji [GALERIA FOTO]

Roksana Oraniec oraz Janusz Korwin-Mikke. / foto: Instagram (kolaż)

Roksana Oraniec, wicemiss świata z Polski, kandyduje w tych wyborach do Sejmu z list Konfederacji Wolność i Niepodległość. Taki wyborów zaskoczył wielu, sama zainteresowana zdaje się jednak być zachwycona takim wyborem komitetu.

Wicemiss świata Roksana Oraniec ma 22 lata i ubiega się o mandat poselski z 10. pozycji na kieleckiej liście Konfederacji. O kobiecie zrobiło się głośno kilka dni temu, kiedy pojawiła się w programie telewizji śniadaniowej TVP.

Z kolei w ostatnią sobotę p. Oraniec pojawiła się na konwencji programowej Konfederacji, gdzie zrobiła prawdziwą furorę. Najpiękniejsza z kandydatek w tych wyborach parlamentarnych, szeroko relacjonowała swą obecność na tym wydarzeniu w mediach społecznościowych.

Tak prezes Janusz Korwin-Mikke poniża kobiety …. – napisała ironicznie Oraniec, jednocześnie udostępniając zdjęcie, na którym widzimy jak prezes Korwin-Mikke całuje ją w rękę.

Wicemiss świata pochwaliła się także zdjęciem ze sceny, gdzie znalazła się w samym centrum wydarzeń, tuż obok prezesa partii KORWiN. – Prawa ręka Prezesa – napisała podekscytowana.

W sieci pojawiło się także wiele zdjęć Oraniec z innymi politykami Konfederacji, w tym m.in. Konradem Berkowiczem oraz posłem Jackiem Wilkiem.

Konrad Berkowicz oraz Roksana Oraniec. / foto: Prt Sc Instagram:roksana.oraniec
Konrad Berkowicz oraz Roksana Oraniec. / foto: Prt Sc Instagram:roksana.oraniec
Konrad Berkowicz oraz Roksana Oraniec. / foto: Prt Sc Instagram:roksana.oraniec
Konrad Berkowicz oraz Roksana Oraniec. / foto: Prt Sc Instagram:roksana.oraniec

Na swym Facebooku Roksana Oraniec udostępniła także skrótową wersję programu, z którym Konfederacja Wolność i Niepodległość idzie do tegorocznych wyborów parlamentarnych. “Piątka Konfederacji” to:

1. 1000+ czyli powszechna ulga podatkowa.

PIT 0%, dobrowolny ZUS, paliwo po 3 zł – więcej pieniędzy w rekach obywateli, mniej w rekach urzędników.

Konfederaci proponują likwidację wielu uciążliwych podatków, tak aby każdy pracujący Polak miał w kieszenie 1000 zł więcej każdego miesiąca.

2. Szybkie i sprawiedliwe sądy.

Parametryzacja pracy sądów i prokuratur, proces w 1 miesiąc. Premiowanie dobrej pracy sędziów i usuwanie tych, którzy popełniają najwięcej błędów.

3. Bon oświatowy i kulturalny.

Rodzice decydują do jakiej szkoły posłać swoje dziecko. Bon kulturowy to pieniądze na kulturę przekazywane bezpośrednio podatnikom. Konfederacja dodatkowo obiecuje realną walkę z propagandą LGBT.

4. Bezpieczeństwo narodowe.

Silna polska armia, stanowcza i niezależna polityka zagraniczna. Bezpieczeństwo energetyczne i odpowiedzialna polityka migracyjna.

5. Zdrowe życie.

Obrona życia, czyste powietrze i woda, ochrona lasów, zdrowa żywność. W ramach tych postulatów znalazł się między innymi sprzeciw wobec aborcji oraz zakaz importu śmierci do Polski.