“W meczu Skiba kontra TVP jest 1:0. Ufff!” Lider zespołu “Big Cyc” cieszy się z decyzji sądu

Krzysztof Skiba/ Fot. Instagram

Krzysztof Skiba wielokrotnie krytykował obecne rządy. Nie podoba mu się polityka PiS i w każdy możliwy sposób daje o tym znać. Aż w końcu się doigrał, a cała sprawa trafiła do sądu. Lider zespołu “Big Cyc” nazwał to meczem między nim a TVP, który na razie udaje mu się wygrywać.

Na swoim profilu na Facebooku poinformował o umorzeniu procesu z Telewizją Polską. Wyrok jednak nie jest prawomocny. Sprawa dotyczyła wypowiedzi wokalisty na temat śmierci Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska zamordowanego podczas WOŚP. Według Skiby: “TVP szczuła na Adamowicza”.

“Dobra wiadomość! Sąd Rejonowy Warszawa Mokotów umorzył dziś (2.12) sprawę przeciwko mojej osobie dotyczącą pomówienia TVP. Przypomnę, że po zamordowaniu Pawła Adamowicza powiedziałem publicznie, iż »TVP szczuła na prezydenta Gdańska i oto mamy tego efekty«. Zdaniem sądu ta wypowiedź ma charakter opinii i nie wyczerpuje znamion przestępstwa z paragrafu 212 (pomówienie). Wyrok nie jest prawomocny. W meczu Skiba kontra TVP jest 1:0. Ufff!”– napisał Skiba w mediach społecznościowych.

Czy muzyk da już sobie spokój z krytyką władzy, czy wręcz przeciwnie? Jak na razie wychodzi z tego zwycięsko.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here