Weronika Książkiewicz szczerze o swojej chorobie! Walczyła z nowotworem kręgosłupa. Teraz jest zupełnie inną osobą…

Kilka lat temu Weronika Książkiewicz zachorowała bardzo poważnie. Okazało się, że aktorka ma nowotwór kręgosłupa. Brzmi przerażająco… Ta sytuacja zmusiła ją do przewartościowania swojego życia i znalezienie nowych priorytetów.

Gdyby nie nieszczęśliwy wypadek na planie “Tańca z Gwiazdami” w 2009 roku losy Weroniki mogłyby się potoczyć inaczej. Aktorka podczas przygotowań do programu straciła czucie w łydce. Diagnoza okazała się szokująca- rak kręgosłupa. Niezbędna była natychmiastowa operacja.

Przeprowadzono skomplikowany zabieg usunięcia nerwiaka. Na szczęście obyło się bez powikłań. Teraz aktorka stara się bardziej doceniać to co ma. W tych ciężkich chwilach pomogła jej też wiara. “Trudne chwile bardzo nas zbliżają do wiary”– powiedziała Książkiewicz.

Później po wielu toksycznych związkach zdecydowała się na podróż do Izraela. Tam poznała tajniki kabały, czyli duchowej mistyczno- filozoficznej szkoły judaizmu. Dzięki niej złapała dystans do świata rzeczywistego. Kiedy to nie pomogło zaczęła częściej zwracać się do Boga.

“Bóg jest dobry, tylko ludzie nie są doskonali. Kiedy daję z siebie coś dobrego, od innych też to otrzymuje”– podsumowuje aktorka. Weronika Książkiewicz jest przykładem tego, że choroba nie wybiera, nie zależnie jaki ma się status społeczny.

Choć w okół chorego są najczęściej wspierające osoby, to jednak walka z toksyną zaczyna się w umyśle. To walka, którą sam musi stoczyć. Aktorka jest przykładem, że warto walczyć o lepsze życie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here