Była twarzą “Faktów” TVN. Nagle zniknęła z anteny. Co się stało?!

Diana Rudnik.
Diana Rudnik. (Fot. Instagram @faktytvn)

Od ponad trzech lat prowadziła główne wydanie flagowego programu informacyjnego telewizji TVN – “Fakty”. 48-letnia Diana Rudnik nagle przestała się pojawiać w głównym czasie antenowym.

Diana Rudnik to doświadczona dziennikarka i prezenterka. Swoją karierę zaczynała lokalnych oddziałach “Telewizji Polskiej”, skąd przeszła do Polsatu, gdzie pracowała przy “Informacjach” (dziś “Wydarzenia”) oraz w bratniej polsatowskiej stacji – TV4.

W 2006 roku wróciła do Telewizji Polskiej i trafiła na antenę “TVP Info”. Pięła się w hierarchii aż awansowała na prowadzącą główne wydanie “Wiadomości” TVP.

Ze stacji odeszła na początku 2016 roku po politycznych zmianach w telewizji publicznej. Niedługo później Rudnik zakotwiczyła w konkurencyjnej stacji – TVN. Od 2017 roku prowadziła zarówno główne wydanie “Faktów”, jak i “Faktów po Faktach”, gdzie przepytywała z aktualnych wydarzeń politycznych zaproszonych gości.

Od pewnego czasu nie prowadzi jednak tych wydań, co odnotował portal wirtualnemedia.pl. Branżowe medium zapytało TVN, co stoi za odejściem Diany Rudnik z “Faktów”. TVN jednak nie odpowiedział na pytania. Zaznaczył, że nie komentuje zmian w redakcjach.

W TVN-ie, a konkretniej w Grupie Discovery, od kilku miesięcy trwają roszady kadrowe. Chodzi o cięcie kosztów. Z TVN odeszła m.in. Kinga Rusin.

Rudnik prowadzi teraz “Fakty po południu” na antenie TVN24, czyli de facto zaliczyła degradację w redakcyjnych strukturach TVN. Czy zdecydowały wyłącznie czynniki ekonomiczne, czy Rudnik coś przeskrobała? To na razie pilnie strzeżona tajemnica. Prezenterami “Faktów” pozostali natomiast Piotr Kraśko, Anita Werner, Grzegorz Kajdanowicz oraz Piotr Marciniak.