Międzynarodowa rasistowska afera w TVN! Świat K-popu wściekły na telewizję

Kolejna afera w TVN. Tym razem prowadzący Anna Kalczyńska i Andrzej Sołtysik dyskutowali o urodzie najprzystojniejszych mężczyzn świata i nie najlepiej wyrażali się o zwycięzcy tegorocznego rankingu.

Kolejna afera w TVN wybuchła zaledwie kilka tygodni po poprzedniej burzy. Teraz gospodarze “Dzień Dobry TVN” zaprezentowali najnowszy ranking najprzystojniejszych mężczyzn świata, po czym rozpoczęli dyskusję na jego temat.

Na szczycie zestawienia uplasował się koreański piosenkarz Jeon Jeong-guk, znany też jako Jungkook.

– Jeżeli spodziewają się państwo na czele stawki na przykład Brada Pitta czy George’a Clooneya, to może państwa czekać spora niespodzianka. (…) Najprzystojniejszym mężczyzną świata jest Jungkook – więc właśnie, nic nam to nazwisko nie mówi. Twarz, powiedziałabym… niespecjalnie bardzo męska, prawda? (…) Włosy zakładam, że farbowane – mówili prowadzący.

Uwagi te bardzo nie spodobały się internautom. Uznali oni, że są rasistowskie i nieprofesjonalne.

To jednak nie wszystko, albowiem Adam Feder prezentował zdjęcie mężczyzny przechodniom i pytał co o nim sądzą. Problem jednak w tym, że nie był to Jungkook, ale jego kolega z zespołu, J-Hope.

– Na całej ziemi? Kolczyk… Tak, kolczyk. W uchu noszą kolczyki. Moja krowa też ma kolczyk.

– Facet musi być facet, a kobieta – kobietą! A tutaj nie wiadomo, jak to jest.

– Zniewieściały, nie wiem, małolat. No błagam! – mówili rozmówcy.

Do sprawy włączył się koreański koncern medialny Koreaboo. Zarzucił on stacji TVN rasizm, a ponadto afera została rozdmuchana w koreańskich mediach.

Sprawą zajął się również “Fakt”. Poprosił on o komentarz stacji TVN.

Telewizja wystosowała oświadczenie, w którym przyznano, że “TVN i Discovery przepraszają Pana Jeona Jung-kooka, Pana Junga Ho-seoka, pozostałych członków i fanów zespołu BTS oraz K-popu, a także wszystkich, których uraził materiał wyemitowany w „Dzień Dobry TVN” w dniu 28 stycznia br. oraz zachowanie prowadzących to wydanie programu. Wydźwięk audycji był całkowicie niezgodny z wartościami, które wyznajemy jako firma. Dlatego rozpoczęliśmy wewnętrzne postępowanie wyjaśniające w tej sprawie. Zapewniamy, że dołożymy wszelkich starań, aby podobne sytuacje nie powtórzyły się w przyszłości”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here