Ujawnia brudną prawdę o aborcji. Film, który wstrząsnął światem już dziś w TVP 1 [WIDEO]

Abby Johnson w filmie "Nieplanowane". / foto: YouTube

Już dziś o godzinie 21.35 widzowie TVP 1 będą mogli zobaczyć film, który wstrząsnął światem, czyli “Nieplanowane”. To chyba jedne z najlepiej zainwestowanych pieniędzy przez telewizję publiczną.

W Polsce trwa gorący spół o kwestie związane z aborcją. Trybunał Konstytucyjny orzekł o niekonstytucyjności obecnych przepisów dopuszczających aborcję eugeniczną. Tymczasem już dziś Polacy będą mogli obejrzeć film pokazujący brudną prawdę o aborcji.

Film, który wstrząsnął światem

“Nieplanowane” to fabularyzowany dokument, który opowiada historię Abby Johnson – byłej dyrektorki kliniki aborcyjnej Planned Parenthood, która po zobaczeniu na własne oczy jak wygląda aborcja postanowiła dołączyć do ruchów pro-life.

Główna bohaterka – Abby Johnson – od czasu studiów wierzyła w prawo do wyboru kobiety i zaangażowała się, początkowo jako wolontariuszka w działania Planned Parenthood. W ciągu kilku lat przeszła przez wszystkie szczeble kariery i została najmłodszą dyrektorką kliniki aborcyjnej w USA.

Momentem zwrotnym filmu, który pokazany jest na samym początku, a później ponownie ma być zobaczenie przez Abby na USG jak naprawdę wygląda aborcja. Warto podkreślić, że nie jest tak jak w niektórych opisach można przeczytać, iż ot tak nagle Abby zmieniła zdanie na jej temat.

W czasie filmu widzimy kilka momentów, które wstrząsają bardziej lub mniej główną bohaterką, a obraz nienarodzonego dziecka walczącego o życie w łonie matki przelewa czarę goryczy. Film został już głośno oprotestowany w Stanach Zjednoczonych.

Także w Polsce pojawiły się głosy zarzucające głoszenie anty-aborcyjnej propagandy. Słowo to ma konotację negatywną, jednak tak naprawdę oznacza jedynie propagowanie czegoś, a propagowanie niezabijania dzieci nienarodzonych jest rzeczą głęboko słuszną.

Recenzje Internautów nie pozostawiają złudzeń. Film nie jest zbyt ostry, a to sprawia, iż jest idealny dla osób nieprzekonanych, które w gruncie rzeczy byłyby przeciwne zabijaniu dzieci nienarodzonych, ale nie wiedzą do końca, czym owa aborcja jest.

Comments are closed.