Biblijne sceny w Palermo! Przerażający żywioł. Czegoś takiego nie było od wieków! [VIDEO]

Ulewa w Palermo.
Ulewa w Palermo. (Zdj. screen/ruptly)

Palermo przeżyło prawdziwy potop! Tak gwałtownej ulewy w stolicy Sycylii nie odnotowano od 230 lat. W mgnieniu oka ulice zamieniły się w rwące potoki, samochody zaczęły tonąć, a ludzie uciekali z nich wpław… Nagranie, które pojawiają się w sieci budzą przerażenie.

Palermo w dwie godziny zamieniło się w zrujnowane po ataku gwałtownego żywiołu miejsce. Z relacji jednego z kierowców wynika, że jeden z rwących potoków w jakie zamieniły się ulice porwał dwie osoby.

Służby w nocy z środy na czwartek przeszukiwali podtopione samochody w obawie, że mógł w nich ktoś utknąć. Na szczęście nikogo nie znaleźli.

Mieszkańcy uroczego, włoskiego miasta byli kompletnie zaskoczeni tą ulewą.

– Była to najbardziej gwałtowna ulewa w historii miasta od 1790 roku. Nie przewidział jej żaden z meteorologów – relacjonował burmistrz miasta Leoluca Orlando.

Gdybyśmy zostali ostrzeżeni, mielibyśmy szansę zminimalizować ryzyko zagrożenia, ale takie sytuacje są nieprzewidywalne – dodał.

O rozmiarze katastrofy niech świadczy fakt, że w trakcie ulewy spadło tyle deszczu ile zwykle w ciągu roku.

6 KOMENTARZE

 1. nam powódź nie grozi !! mamy , wreszcie, wspaniałe zbiorniki retencyjne, nowe wały przeciwpowodziowe
  Na terenach zalewowych, nikt nie mieszka, ci, którzy tam mieszkali, dostali domy i ziemię, gdzie indziej.Nawet cofka na rzekach jest nam niegroźna.Na wszystkich rzekach wpływających do
  Bałtyku,niejaki ryży kazał zbudować zamykane bramy przeciwzalewowe, podobne do tych w Rotterdamie i na Tamizie, ale dużo od nich nowocześniejsze.
  Tenże ryży, znany twórca “zielonej wyspy”,którą nam zafundował za bilion zł długów, wraz z przydupasami ,sypał owe wały, przez 7 lat! Różne kanały telewizyjne pokazywały go ,jak w krawacie i eleganckim garniturze
  biega po wałach i “pali głupa”.Wreszcie mamy wały przeciwpowodziowe których nie musimy się wstydzić, przeciwnie, możemy być z nich dumni! Nawet Amerykanie, co rusz, przyjeżdżają
  do Polski, obejrzeć, owe wały, sami będą takie budować na Mississippi!! Ponadto, jak powszechnie wiadomo,
  mamy najwybitniejszego na świecie fachowca do walki z powodzią, niejakie cimoszątko!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here