Eurowizja Junior 2020 nie odbędzie się w Polsce? Hiszpania też zgłasza swoją kandydaturę

Jacek Kurski oraz Viki Gabor. / foto: Twitter/Instagram (kolaż)

Czy Eurowizja Junior 2020 odbędzie się w Polsce? Wygrana Wiktorii Grabor nie oznacza, że Polska zostanie organizatorem kolejnej edycji.

Eurowizja Junior 2019 już za nami! Viki Gabor otrzymała najwięcej punktów i zwyciężyła w konkursie, który odbywał się w Gliwicach. To pierwszy raz w historii Eurowizji Junior, gdy po raz drugi z rzędu zwycięża ten sam kraj.

Przypomnijmy, że w zeszył roku w Mińsku zwycięstwo dla Polski zdobyła Roksana Węgiel z piosenką pod tytułem “Anyone I Want to Be”.

Choć w tym roku zwyciężczynią została Wiktoria “Viki” Gabor, nie oznacza to, że Polska będzie gospodarzem przyszłorocznego konkursu. Podczas spotkania z dziennikarzami, prezes TVP Jacek Kurski, zapowiedział, że Polska będzie się starać o organizację Eurowizji Junior 2020.

— Obiecuję, że Polska będzie starała się ponownie o organizację przyszłorocznego konkursu — powiedział.

Jak się okazało, chętnych do zorganizowania konkursu z następnym roku nie zabraknie. Hiszpania, która zajęła trzecie miejsce, już zgłosiła swoją kandydaturę, ale ostateczną decyzję podejmie Europejska Unia Nadawców.

 

Żródło: radiozet.pl / alaluna.pl

1 KOMENTARZ

  1. Po tych wścieķłych atakach hiszpańskich troglodytów, kraj ten powinien mieć zakaz organizowania eurowizji, podobnie jak karze się pseudokibiców. To bydło mentalnie nie dojrzało do takich imprez.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here