Netflix będzie droższy? Tam już podnoszą ceny

Netflix
Netflix Foto:facebook.com/netflixpolska

Netflix jest najpopularniejszym serwisem VOD na świecie. Dlatego teraz zabrał się za podnoszenie cen.

Największy serwis z filmami i serialami ma już ponad 201 mln abonentów. Tylko w III kwartale br. Netflix osiągnął 6,15 mld dolarów przychodu i 720 mln zysku netto.

Najwyraźniej gigant uznał, że wyższa cena nie zniechęci abonentów i właśnie rozpoczął podnoszenie stawek. Pierwsi będą Amerykanie.

W USA cena standardowego pakietu wzrośnie z 12,99 do 13,99 dolarów za miesiąc. Cena pakietu Premium dla Amerykanów wzrośnie z 15,99 do 17,99 dolarów.

Bez zmian została cena tylko podstawowego abonamentu na jedno urządzenie w rozdzielczości SD. Za ten w USA trzeba zapłacić 8,99 dolarów miesięcznie.

Dla Amerykanów to pierwsza podwyższa cen Netfliksa od stycznia 2019 roku.

Co ciekawe, w Europie ceny za Netflika są różne dla różnych krajów. Najdroższa jest usługa w krajach skandynawskich i w Szwajcarii.

Najmniej za Netflix płacą Turcy. W Polsce dostęp do serwisu kosztuje odpowiednio 34, 43 oraz 52 zł miesięcznie (Basic, Standard i Premium).

Przedstawiciele Netfliksa przekonują, że na razie nie mają w planach podwyżek cen abonamentu poza USA. Niemniej Alex Giaimo, analityk banku inwestycyjnego Jefferies, prognozuje, że Netflix podniesie ceny najpierw w Kanadzie, a dopiero później w Europie, na Bliskim Wschodzie i Afryce.

Giaimo wyjaśnia, że gigant znajduje się obecnie w dobrej kondycji finansowej, ale może potrzebować coraz więcej środków na rozwój swojego biznesu.

Źródło: Wirtualne Media

Comments are closed.