Netflix bierze się za papieża. Powstanie serial oparty na książce Franciszka

Jakie prezenty dostaje papież Franciszek? Będziecie zaskoczeni. Foto: print screen z YouTube/Zjawiska Niewyjaśnione
Jakie prezenty dostaje papież Franciszek? Będziecie zaskoczeni. Foto: print screen z YouTube/Zjawiska Niewyjaśnione

Netflix zekranizuje książkę papieża Franciszka „Dzielenie się mądrością czasu”. Serial na jej podstawie ukaże się w 2021 roku.

Książka „Dzielenie się mądrością czasu” papieża Franciszka doczeka się ekranizacji. Serial przygotuje serwis VOD Netflix.

„Dzielenie się mądrością czasu” to książka papieża, która po raz pierwszy ukazała się w Stanach Zjednoczonych.

Serial na podstawie książki papieża opowie o starszych osobach i ich przeżyciach. O skrywanych przez nich skarbach, które dzięki opowieściom młodego pokolenia mogą zostać odkryte na nowo.

Bohaterami będą osoby powyżej 70 lat, które będą przekazywać swoje niezwykłe historie młodym, utalentowanym filmowcom podczas wyjątkowych, wspólnych podróży. Będą reprezentować różne grupy etniczne, środowiska społeczno-ekonomiczne i religie.

Wątkiem łączącym wszystkie cztery odcinki serialu będzie wywiad z Ojcem Świętym, w którym poznamy jego własny punkt widzenia na wiele z kluczowych spraw.

– Osoby starsze mają mądrość. Spoczywa na nich wielka odpowiedzialność: przekazywanie swojego życiowego doświadczenia, historii rodzinnych, historii wspólnoty, narodu – napisał papież Franciszek w „Dzieleniu się mądrością czasu”.

Serial dokumentalny autorstwa Simony Ercolani produkowany jest przez studio Stand By Me i będzie dostępny na całym świecie na Netflix w 2021 roku.

Źródło: Filmweb