Niebinarny Kajko i potężny gej Kokosz? Netflix zabiera się za ekranizację polskiego komiksu

Foto: Facebook Netflix

Popularyzator LGBT w filmach szykuje ekranizację komiksu Janusza Christy. Co Netflix zamierza zrobić z Kajko i Kokoszem?

Netflix to największa platforma VOD na świecie. Swoją pozycję umocnił w wyniku zamknięcia kin w związku z pandemią koronawirusa.

Jednocześnie Netflix znany jest z przemycania tematów LGBT w swoich produkcjach. Niektórzy wskazują, że wciskanie tych wątków jest aż nienaturalne i kuje widzów w oczy.

Teraz Netflix zabiera się za ekranizacje polskich dzieł. Po „Wiedźminie” przyszła pora na znany komiks „Kajko i Kokosz” Janusza Christy.

„Kajko i Kokosz” ukazał się pierwszy raz w 1972 roku. To opowieść o dwóch słowiańskich wojach, którzy bronią swojej osady przed niebezpieczeństwami, na czele ze Zbójcerzami oraz ich hersztem Krwawym Hegemonem.

O swoich planach Netflix poinformował na swoim Facebooku.

Komiks będzie zamieniony w serial. Premiera zaplanowana jest na rok 2021.

– Wiemy, że na Mikołajki wręcza się drobniejsze prezenty, ale tego prezentu nie uniesiemy do Wigilii. Serial animowany „Kajko i Kokosz” już w 2021 roku na Netflix – ogłosił w niedzielę polski oddział Netflix.

Zaprezentowano również pierwszy kadr z serialu, który przedstawia Kajka, Kokosza i ich smoka Milusia.

– Ten wybór był dla nas oczywisty. „Kajko i Kokosz” to bardzo wartościowy element polskiej kultury i nasz rodzimy fenomen. Na komiksowych przygodach dzielnych wojów wychowały się całe pokolenia, dlatego też pracujemy nad serialem z ogromną ekscytacją. Cieszymy się, że w animacji kultowe postaci ożyją i nabiorą jeszcze większej wyrazistości. Jesteśmy przekonani, że za sprawą Netflix, Kajka i Kokosza polubią też widzowie na świecie – uzasadnił decyzję o adaptacji Łukasz Kłuskiewicz, która pozyskuje dla Netflixa treści w Europie Środkowej.

Serial będzie animowany w technice 2D, a za produkcję odpowiadać będzie studio animacji EGoFILM. Za reżyserię odpowiadają Michał Śledziu Śledziński, Tomasz Leśniak, Marcin Wasilewski (GS Animation), Łukasz Kacprowicz (GS Animation), Robert Jaszczurowski (GS Animation), Marta Stróżycka i Aliaksandr Sasha Kanavalau.

Scenariusz napisali Maciej Kur i Rafał Skarżycki.

Nie wiadomo czy Netflix planuje „unowocześnić” bohaterów.

Źródło: NaTemat