Biedne maleństwo. W Tajlandii urodził się szczeniak z jednym okiem na środku głowy [VIDEO]

Szczeniak z jednym okiem.
Szczeniak z jednym okiem.

Szczeniak z jednym okiem na środku głowy przyszedł da świat w Chachoengsao w środkowej Tajlandii. Jeszcze nie wiadomo, czy pies będzie mógł normalnie funkcjonować.

Anomalie genetyczne zdarzają się coraz częściej. W ubiegłym roku media obiegła informacja o narodzinach psa z ogonem na czole. Teraz Internet podbija szczeniak z jednym okiem.

Jest dzieckiem suczki Aspin, która na początku lutego urodziła dwa szczeniaki. Jej opiekun Somjai Phummaman to 45-letni urzędnik z Chachoengsao w Tajlandii. Mężczyzna początkowo nie zauważył nic szczególnego. Dopiero później spostrzegł, że jeden ze szczeniaków ma jedno oko na samym środku głowy.

Ze wstępnych badań przeprowadzonych przez weterynarza wynika, że pies jest w pełni zdrowy. Czy jednak będzie widział na jedno oko, okaże się za około 2 miesiące. Dopiero wtedy rozwinie się u niego wzrok.

– Szczeniak nie może być karmiony przez matkę, dlatego dajemy mu mleko z butelki. Robimy wszystko, aby uratować mu życie. Chcemy, aby oba szczeniaki zostały z nami. Mam nadzieję, że będą mogły prowadzić normalne życie – mówi Somjai Phummaman.

Opublikował on w mediach społecznościowych zdjęcie szczeniaka. Ze względu na anomalię przypomina cyklopa, jednookiego olbrzyma z greckiej mitologii. Internauci uważają jednak, że bliżej mu do jednego z Minionków – Stuarta, dlatego nadano mu takie imię.

Źródło: psy.pl

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here