Celebrytka nie dostanie okładki przez hasło “White Lives Matter”. Reklamowała je w kampanii na rzecz białej ryby

Victoria Fuller i hasło
Victoria Fuller i hasło "White Lives Matter" Źródło: Instagram

Niby mamy 2020 rok, a w USA sytuacja jak w 1984 Orwella. Okazuje się, że za hasło “White Lives Matter” można być cenzurowanym nawet wtedy, gdy chodzi o ratowanie białych ryb.

Zwyciężczyni ostatniej edycji reality show „Kawaler do wzięcia”, Victoria Fuller, miała pojawić się na okładce prestiżowego pisemka dla pań – “Cosmopolitana”. “Miała” bo się nie pojawi. Dlaczego? Przez hasło “White Lives Matter”.

Jest to nawiązanie do popularnego hasła “Black Lives Matter”, którym czarni próbują nagłośnić problem śmiertelnych postrzeleń Murzynów w USA. Rzekomo są oni szczególnymi ofiarami amerykańskiej policji i sadystycznych białych. Problem rozdmuchany, bo statystyki jasno pokazują, że więcej czarnych ginie z rąk czarnych. Częściej też biali giną z rąk czarnych, ale hasło “White Lives Matter” uznano za rasistowskie.

No, ale dobrze – wróćmy do gwiazdki, która straciła przez rzeczone hasło okładkę. Czy walczyła ona o prawa białych obywateli USA? Otóż nie. Reklamowała hasło fundacji “The White Marlin Marina”, która walczy o ochronę ryb, marlinów białych, i zrównoważone połowy.

“Cosmopolitan” doszukuje się tu jednak rasizmu i sugestii, że biała rasa jest lepsza. Zrezygnowali więc z sesji z Victorią Fuller wyjaśniając to kwestiami poprawności politycznej…

Źródło: “Wirtualne Media”

1 KOMENTARZ

  1. Skoro hasło “white lives matter” to sugerowanie, że biali są lepsi,
    to hasło “black lives matter” to sugerowanie, że czrni są lepsi?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here