Dramat widzów TVP! “M jak Miłość” zniknie z anteny. Wszystko przez Jarosława Kaczyńskiego

Katarzyna Cichopek
Marcin Mroczek i Katarzyna Cichopek w serialu M jak Miłość/Fot. Instagram: mjakmilosc.official

Niestety to nie żart! Jeden z najdłużej emitowanych seriali w historii Polski, czyli saga “M jak Miłość” zniknie z anteny. Scenarzystka podpadła władzy…

Nie od dziś wiadomo, że w telewizji publicznej istnieje zasada – kto krytykuje PiS, nie może pracować dla TVP. Takiej “niesubordynacji” postanowiła dokonać Ilona Łepkowska. Na reakcję nie trzeba było długo czekać.

Dosłownie kilkanaście godzin po tym, jak Łepkowska skrytykowała działania prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, telewizyjne “Wiadomości” opublikowałyy materiał, który mocno uderzał w scenarzystkę serialu “M jak Miłość”.

Gdzie, jak gdzie, ale w telewizji publicznej powinni znać moją niezależność. […] To nie jest tak, że biedna mała Ilonka została zmanipulowana przez TVN. Cały ten materiał “Wiadomości” był rodem z okropnej propagandy – mówi. – Moja wypowiedź była wypowiedzią bardzo osobistą, mało polityczną, po prostu ludzką. Wygłoszoną z punktu widzenia zwykłych Polek i Polaków […]. Trzeba wiedzieć, jakim społeczeństwem się rządzi, prezes Kaczyński powinien to dobrze wiedzieć. […] uderzył w ważny polski obyczaj – stwierdziła w rozmowie z Onetem.

Nie bardzo wiem, jak takie rozstanie miałoby wyglądać. […] W emisji jest akurat Stulecie Winnych. To jedyny serial TVP, nad którym teraz intensywnie pracuję. […] Mam podpisaną umowę na trzeci sezon jako kierownik literacki tego projektu. Przy czwartym sezonie, o czym już uprzedziłam producenta dużo wcześniej, jeszcze przed epidemią, nie będę pracować. […] Oni już wiedzą, że rezygnuję. Są pomysły, które pomagałam przygotować. Ale nie są to jeszcze rzeczy złożone. I nie wiem, czy będę miała ochotę pracować nad nimi dalej – dodała.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here