“Gra o tron”: ruszają zdjęcia do kolejnego serialu z uniwersum

Gra o tron Źródło: HBO
Gra o tron Źródło: HBO

Fani serialu “Gra o tron” muszą być w siódmym niebie – już 5 kwietnia rozpoczną się zdjęcia do serialowego spin-offu “House of the Dragon”.

Ta informacja zadowoli zarówno tych, którzy byli zawiedzeni ostatnim sezonem serii, jak i tych, którzy po końcu “Gry o tron” czują jeszcze niedosyt.

“House of the Dragon” opowie o “Tańcu Smoków”, czyli brutalnym konflikcie rodzinno-politycznym wewnątrz dynastii Targaryenów.

“Wybuchł on po śmierci Viserysa I, ale to właśnie jego działania, kiedy był władcą Siedmiu Królestw, zasiały ziarna przyszłego konfliktu, w którym głównymi stronami były: Rhaenyra Targaryen (córka Viserysa, która wierzyła, że zostanie jego następczynią) oraz Alicent Hightower (druga żona Viserysa, która doprowadziła do koronacji swojego syna Aegona)” – przypomina portal filmweb.pl.

To nie jedyny serial z tego uniwersum, który ma w planach HBO. Pomysłów na pociągnięcie wątków z “Gry o tron” jest jeszcze kilka. Póki co najdalej twórcy zaszli przy produkcji “Bloodmoon” (lub “The Long Night”), którego akcja ma miejsce 5 tysięcy lat przed wydarzeniami z głównej serii.

Źródło: filmweb.pl