Huragan zmierza nad Polskę! Ogłoszono najwyższy stopień zagrożenia

nad Polskę
Huragan/ Fot.Instagram

Niezwykle silny wiatr zmierza nad Polskę. Huragan w Niemczech nazywany Ciara dotrze do Polski na początku tygodnia. W jednym z województw ogłoszono najwyższy stopień zagrożenia.

Dolny Śląsk, w którym to właśnie władze ogłosiły najwyższy, bo aż trzeci stopień zagrożenia, jest najbardziej narażony na szkody. Władze oraz jednostki specjalne deklarują jednak odpowiednie przygotowanie…

„Jesteśmy gotowi w każdym momencie. W tych powiatach, które mają być najbardziej obciążone, gdzie prognozy wskazują, że będzie najsilniej wiało, zostały wzmocnione stany osobowe. Zarówno w stanowiskach kierowania, żeby lepiej koordynować te działania, jak również w jednostkach ratowniczo – gaśniczych, czyli w tych miejscach, z których samochody będą wyjeżdżały bezpośrednio do działań” – powiedział mł. bryg Daniel Mucha, rzecznik prasowy wojewódzkiej straży pożarnej.

Strażak apelował również do mieszkańców, aby na wszelki wypadek pozostali w domach i aby w najbliższych dniach uważnie słuchali wszelkich prognoz pogody.

„Słuchajmy prognoz i ostrzeżeń, stosujmy się do nich. Najlepiej przeczekać, nie wychodzić z domu, jeżeli nie ma takiej potrzeby” – dodał Mucha.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here