Jaką emeryturę dostaje Jolanta Kwaśniewska? Kwota jest dość zaskakująca

Jolanta Kwasniewska/photo: PAP Foto: Jolanta Kwaśniewska
Jolanta Kwasniewska/photo: PAP Foto: Jolanta Kwaśniewska

Kiedy Aleksander Kwaśniewski został prezydentem, jego żona Jolanta musiała porzucić swoją pracę jako prawnik. W swoich wypowiedziach dawała przekaz, w którym podkreślała, że ludzie powinni dbać o swoje finanse z myślą o przyszłości. Ona sama postawiła na ZUS. Jaką emeryturę przyjmuje co miesiąc na konto?

Jolanta Kwaśniewska poświęciła kilka ładnych lat na pełnieni roli pierwszej damy. W tym czasie nie dostawała honorarium, ale w kwestii finansów zdawała się myśleć bardzo racjonalnie.

“Każdy z nas musi być odpowiedzialny za siebie. Odkładajmy, chociaż niewielką część swoich dochodów, żeby mieć nawet skromny kapitał na przyszłość. Racjonalnie nimi gospodarujmy. Jeśli mamy środki, nauczmy się też inwestować. Nikt, tak jak my sami, nie zadba o nasze emerytury” – mówiła w rozmowie z “Faktem”.

Prezydentowa deklarowała, że sama będzie wpłacać składki do ZUS-u. Tak też zrobiła i doczekała się świadczenia całkiem przyzwoitego jak na polskie warunki.

“Super Express” dowiedział się, że na jej konto wpływa miesięcznie z tego tytułu ok. 2,5 tys. zł. To sporo, ale na potrzeby żyjącej w zupełnie innej rzeczywistości materialnej niż przeciętny obywatel Kwaśniewskiej, taka suma wrażenia pewnie nie robi.

Kwaśniewscy nie są jednak biedni. Przez zlata z pewnością zdążyli odłożyć sporo i zgromadzić potężny majątek.