Kolejny GIGANT grasował w Wiśle. Wędkarz wyłowił OGROMNEGO suma w centrum Krakowa

Kamil Walicki z sumem-gigantem. Foto: kamilwalicki.pl
Kamil Walicki z sumem-gigantem. Foto: kamilwalicki.pl

215 cm! Tyle mierzy sum, wyłowiony przez znanego wędkarza Kamila Walickiego wprost z Wisły, w centrum Krakowa. “Siedziałem i gapiłem się na tego stwora jak sroka w gnat. Nie jestem sumiarzem i nigdy nie widziałem wąsatego w takim gabarycie” – napisał na swojej stronie kamilwalicki.pl zachwycona łowca.

To już kolejny budzący podziw i grozę okaz, który został w ostatnim czasie wytaszczony z Wisły w okolicach Krakowa. Niedawno potwora z wielki wąsami, który miał 227 cm, wyłowił Szymon Tomera.

To kolejna gigantyczna ryba wyłowiona z Wisły na terenie Krakow. W zeszłtym tygodniu Szymon Tomera trafił na okaz mierzący 227 cm.

“Kręciliśmy się po wodzie, aż w końcu Paweł (Kabat, kolega znanego wędkarza – dop. red.) znalazł miejsce, w którym pływało kilka dwumetrowych sumów. Na obszarze 100 metrów widzieliśmy kilka wielkich ryb, więc nie odpuszczaliśmy tego miejsca” – napisał na swojej stronie internetowej Kamil Walicki.

“Ryba złamała wędkę. Ale wciąż była na haku, wciąż obracała łódkę! Paweł zaczął nagrywać, a ja targałem się z potężną rybą na środku Wisły, w centrum Krakowa. Gdy po raz pierwszy przemielił ogonem powierzchnię wody, kilku spacerowiczów przystanęło i zaczęli się przyglądać naszym zmaganiom” – tak Walicki opisał ciężki bój stoczony z sumem-gigantem, która zaraz po wyłowieniu została nazwana “Smokiem Wawelskim”.

Po zrobieniu zdjęć, które dokumentują połów, sum wrócił do Wisły.

Krótka opowieść o smoku Wawelskim, do porannej kawki 😉 Ps. dawno nic nie napisałem na moją stronę, więc nadrabiam zaległości. Miłej lektury 🦈 😉

Opublikowany przez Kamila Walickiego Poniedziałek, 24 sierpnia 2020

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here