Koronawirus jednak jest w Polsce?! Kolejne przypadki!

Koronawirusa
Koronawirus/ Fot.Instagram

Do Pomorskiego Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku trafiło dwóch pacjentów! Mężczyźni z objawami choroby podróżowali właśnie z Chin. Czy tym razem koronawirus naprawdę dostał się do Polski?

W nocy z wtorku na środę do Pomorskiego Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku przywiezionych zostało dwóch mężczyzn z poważnymi objawami. Jak się okazało domniemaną przyczyną ich stanu był właśnie koronawirus.

„Zostały podjęte środki ostrożności, a osoby umieszczono na obserwacji w izolatkach. Zachowano przy tym wszelkie standardy bezpieczeństwa zarówno względem personelu, jak i innych pacjentów” – poinformowała Małgorzata Pisarewicz, rzecznik prasowy Szpitali Pomorskich.

Jak dowiadujemy się z późniejszego oświadczenia, obaj panowie najprawdopodobniej przechodzą tylko poważne przeziębienie, a środki jakie zostały podjęte, mają charakter tylko i wyłącznie zapobiegawczy.

„Potwierdzamy, że osoby trafiły na obserwację do placówki medycznej przy ul. Smoluchowskiego. Chorzy mieli podwyższoną temperaturę, natomiast nie można powiedzieć o typowych objawach dla koronawirusa. Obecnie podjęliśmy jednak środki ostrożności i monitorujemy sytuację” – powiedziała Anna Obuchowska, zastępca Pomorskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here