Książę Harry i książę William dzielą pieniądze swojej matki

Książę Harry, Książę William Źródło: PAP
Książę Harry, Książę William Źródło: PAP

Książę Harry i Książę William postanowili podzielić fundusz Księżnej Diany. Jednak nie pomiędzy siebie, a pomiędzy różne fundacje charytatywne.

Książęta porozumieli się ws. The Diana Princess of Wales Memorial Fund. po tym, jak Książę Harold wraz z żoną postanowili opuścić rodzinę królewską.

Pieniądze, które do tej pory zasilały fundację ich tragiczne zmarłej matki zostaną rozdysponowane pomiędzy fundacjami obu książąt.

Od 2013 roku środkami z fundacji opiekowała się organizacja charytatywna Royal Foundation. Założyli ją w 2009 roku Wilhelm i Harold, by zarządzać środkami, które pozostawiła ich matka.

Teraz synowie Karola i Diany zamykają pewien etap w swoim życiu. Pieniądze już wypływają z RF i do tej pory trafiły m.in. do Sentebale, która pomaga osobom żyjącym w skrajnym ubóstwie w Lesotho, Botswanie i Malawi.

Połowa, która zostanie przy księciu Wilhelmie i księżnej Katarzynie pozostanie w Royal Foundation przemianowanej na Royal Foundation of the Duke and Duchess of Cambridge. Oczywiście te środki również będą przeznaczone na cele charytatywne.

Źródło: sentebale.org, RF

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here