Kultowy aktor uderza w BLM. “Poprawne politycznie pokolenie wymknęło się spod kontroli”

Samochód z rebel flag, John Schneider Źródło: Wikipedia, IMBD

Ruch #BlackLivesMatter dąży do zakazu popularnej rebel flag. Ostatnio zaczęła im nawet przeszkadzać grafika z flagą obecna w kultowej produkcji “Diukowie Hazzardu”.

Ruch #BlackLivesMatter ma problem z tzw. “rebel flag”. Pod naciskiem działaczy czerwono granatowa flaga została zakazana podczas wyścigów Nascar i jest usuwana z wielu miejsc publicznych.

Dlaczego to idiotyzm?

Amerykańskiej lewicy rebel flag kojarzy się z niewolnictwem i konfederatami. Wiele niedouczonych osób twierdzi, że flaga z krzyżem była symbolem Skonfederowanych Stanów Ameryki. Błąd. Rebel Flag nigdy nie była symbolem konfederatów.

Flaga Południa wyglądała tak:

Flaga Skonfederowanych Stanów Ameryki
Źródło: Wikipedia

Natomiast rebel flag była tylko propozycją flagi, która nigdy nie został przyjęta. Czerwona flaga z granatowym krzyżem ma większy związek z dzisiejszymi stanami południowymi (tzw. Dixie Land) ponieważ jest ona obecna we flagach wielu z nich.

Dziś rebel flag jest ważnym symbolem tożsamościowym południowców. Wielu rednecków wywiesza ją na swoic posesjach, przez co są niesłusznie oskarżani o rasizm.

Gwiazda “Diuków Hazzardu”: ta poprawność polityczna wymknęła się spod kontroli

Obecnie atakowana jest również produkcja “Diukowie Hazzardu”, ponieważ pojawia się w niej samochód z grafiką przedstawiającą rebel flag.

John Shneider, gwiazda widowiska, nie może zrozumieć skąd ten nagły hejt. Winę zrzuca na dzisiejsze wychowanie młodzieży.

Nigdy nie spotkałem Afroamerykanina, który miałby z tym jakikolwiek problem – powiedział aktor. – To poprawne politycznie pokolenie wymyka się spod kontroli – dodał.

Źródło: ABC News

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here