Magdalena Ogórek kokietuje posła na antenie TVP. W tym czasie jej mąż oskarżany jest o machlojki finansowe [VIDEO]

Magda Ogórek
Magda Ogórek/ Fot.Instagram

Magdalena Ogórek prowadzi nowy program z Jarosławem Jakimowiczem. Ostatnio ich gościem był poseł PSL – Eugeniusz Kłopotek. Nawet współprowadzący zauważył, w jaki sposób Ogórek zwracała się do polityka…

– Jak Magdalena zaczyna do pana mówić, to cały czas mówi “panie pośle kochany” – zwrócił uwagę Kłopotkowi Jakimowicz. Po tym wtrąceniu redaktor Ogórek wyraźnie się speszył.

Ogórkowa zaczęła wyrzucać Jakimowiczowi, że wylicza jej to jak się zwraca do gości. – Pan poseł Kłopotek wywołuje takie uczucia we mnie – stwierdziła redaktor.

Trzeba przyznać, że dziennikarka zachowuje dobry humor, choć jej mąż został niedawno aresztowany. Podejrzewa się go o różne machlojki finansowe. No, ale Ogórkowa odcięła się od tego twierdząc, że ta sprawa jej nie dotyczy…

O co oskarżony jest mąż Magdaleny Ogórek?

Prokurator Jacek Para z krakowskiej prokuratury poinformował tvn24.pl, że mąż Magdaleny Ogórek usłyszał pięć zarzutów.

– Pierwszy dotyczy działania na szkodę wierzycieli Małopolskiej Wyższej Szkoły im. Józefa Dietla w Krakowie. Polegało ono na ukrywaniu składników majątkowych szkoły o wartości 218 tysięcy złotych zagrożonych zajęciem w toku prowadzonych postępowań egzekucyjnych – powiedział Para.

Dodatkowo byłemu politykowi SLD zarzucono naruszenie praw pracowniczych pracowników Małopolskiej Wyższej Szkoły im. Józefa Dietla “poprzez niewypłacanie wynagrodzeń lub wypłacanie ich z opóźnieniem” oraz “nieuregulowanie obowiązkowych składek na ubezpieczenie społeczne o wartości ponad 1 miliona złotych”.

Ponadto mąż prowadzącej z TVP INFO usłyszał zarzut “wyrządzenia znacznej szkody majątkowej Wyższej Szkole Gospodarki i Zarządzenia w wysokości ponad 500 tysięcy złotych poprzez transfer środków pieniężnych tej szkoły na inne konta i przywłaszczenie tych pieniędzy”.

To wciąż jeszcze nie koniec długiej listy zarzutów Piotra M. Oskarża się go jeszcze o “niezgłoszenie wniosku o upadłość mimo powstania warunków do złożenia wniosku innego podmiotu” oraz “wyłudzenie na szkodę osoby prywatnej kwoty 2 milionów 600 tysięcy złotych poprzez zawieranie szeregu umów z tą osobą i wprowadzenie w błąd co do rzeczywistego przeznaczenia tych pieniędzy”.

Były polityk nie przyznaje się do zarzucanych mu czynów. Prokuratura skierowała do sądu wniosek o tymczasowy trzymiesięczny areszt. Sąd przychylił się do tego wniosku. Mężowi Ogórek grozi powyżej ośmiu lat więzienia.

Źródło: TVN 24

Comments are closed.