Marcelina Zawadzka przyznała się do dwóch zarzutów. Prezenterce TVP grozi osiem lat więzienia

Marcelina Zawadzka Źródło: PAP
Marcelina Zawadzka Źródło: PAP

Marcelina Zawadzka (31 l.), Miss Polonia 2011 i prezenterka TVP, jest zamieszana w dużą aferę finansową. Celebrytce grozi do 8. lat więzienia.

Marcelina Zawadzka, prowadząca “Pytanie na śniadanie” w TVP, jest jedną z oskarżonych w sprawie tzw. “karuzeli vatowskiej”.

Gwiazdce postawiono trzy zarzutu: uszczuplenie podatku, przyjęcie i rozliczenie faktur oraz pranie brudnych pieniędzy.

Zawdadzka przyznała się do dwóch pierwszych. Sprawa toczy się w Sądzie Okręgowym (SO) w Kaliszu. Oprócz gwiazdy TVP na ławie oskarżonych zasiada jeszcze 18. osób narodowości polskiej, litewskiej, białoruskiej i ukraińskiej.

Była misska jako jedyna nie usłyszała zarzutu udziału w zorganizowanej grupie przestępczej.

Łącznie oskarżonym postawiono 102. zarzuty, a uszczuplony majątek, o którym mowa w sprawie, to aż 40 milionów złotych.

Marcelina Zawadzka do tej pory nie stawiła się na żadnej z rozpraw. Wszystkie wyjaśnienia składała w prokuraturze.

Oskarżenia są poważne, a prezenterce grozi aż 8. lat pozbawienia wolności.

Źródło: Plejada.pl

7 KOMENTARZE

  1. “Az 40 mln” to jest dobre, oskarzonych jest cale grono osob, a taki Sasin zmielil 70 mln i to za sprawna jednej decyzji jednej osoby! I nic, zero oskarzonych, nikt nic nie widzial.

  2. Kiedy okradasz socjalistyczne państwo popełniasz grzech śmiertelny, kiedy socjalistyczne państwo ciebie okrada to jest wtedy “sprawiedliwość społeczna”. Myślała paniusia, że pod latarnią jest najciemniej i że pracując dla PiSu nikt jej nie ruszy.

    • Akurat karuzele VATowskie to jest bezczelne chamskie okradanie podatników i państwa i cała ta konstrukcja VAT jest chora. Zastanawia upieranie się UE przy VAT zamiast podatku od sprzedaży lub obrotowym, gdzie takich wałków robić się nie da. UE wręcz wpisała w prawu UE zakaz podatków obrotowych… :-))))))))))))))))))

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here