Marcelinie Zawadzkiej grozi 8 lat więzienia! Jest oskarżona o oszustwa podatkowe i pranie brudnych pieniędzy

Marcelina Zawadzka/TVP
Marcelina Zawadzka Foto:instagram.com/marcelina_zawadzka

Prezenterka „Pytania na Śniadanie” TVP Marcelina Zawadzka ma poważne kłopoty. Została bowiem oskarżona o oszustwa skarbowe, fałszerstwo faktur i pranie brudnych pieniędzy. Celebrytka utrzymuje jednak, że jest niewinna. Twierdzi, że w sprawę została wmieszana wbrew swojej woli.

Sprawę opisał portal naTemat.pl. Oskarżenia, jakie usłyszała prezenterka powiązane są z działalnością zorganizowanej grupy przestępczej, ofiarą której padła Marcelina Zawadzka. Chodzi o tzw. karuzelę vatowską, za pomocą której grupa wyłudziła od Skarbu Państwa blisko 58 mln zł. Cały proceder polegał na obrocie fikcyjnymi fakturami na ogromne sumy. Stało za nim kilkanaście osób głównie z Polski, ale też z Litwy, Niemiec, Czech i Ukrainy.

Jej członkowie (zorganizowanej grupy przestępczej – przyp. red.) wytwarzali i przesyłali drogą elektroniczną fikcyjne faktury VAT oraz tworzyli historię komunikacji elektronicznej pomiędzy podmiotami gospodarczymi zaangażowanymi w nielegalny proceder. Działanie to miało za zadanie stworzyć pozory autentycznej współpracy handlowej. Dokonanie przelewu płatności za towar lub usługę miało uwiarygodnić zdarzenia gospodarcze, które nie miały miejsca w rzeczywistości i dać pozory legalności w przypadku kontroli uprawnionych organów – wyjaśnił rzecznik prasowy Prokuratury Regionalnej w Łodzi.

“Przypadkowe” oskarżenia?

Zarzuty postawiono w sumie 18 osobom. Wśród nich znalazła się prezenterka TVP Marcelina Zawadzka. Kobieta jednak nie usłyszała zarzutu przynależności do zorganizowanej grupy przestępczej.

Ciężko mi komentować tę sprawę, bo czuję się w niej podwójnie oszukana. Najpierw straciłam pieniądze na transakcji z nieuczciwym kontrahentem, który miał sprzedać mi produkty modowe. Nigdy tego nie zrobił, chociaż pieniądze otrzymał. Potem dowiedziałam się, że obsługujące mnie biurko księgowe, dokumenty tejże feralnej transakcji, w sposób jak się okazało nieuprawniony, uwzględniło w księgach rachunkowych i deklaracjach podatkowych, czego ponoć robić nie wolno. Ja osobiście tymi rozliczeniami się nie zajmowałam, bo się po prostu na tym nie znam. Dlatego zatrudniłam firmę księgową – mówiła w rozmowie z portalem naTemat.pl.

W obliczu postawionych zarzutów prezenterce grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Celebrytka złożyła jednak wyjaśnienia w prokuraturze. Zarówno Zawadzka, jak i jej adwokat, Krzysztof Ways, podkreślają, że obecność prezenterki wśród oskarżonych wydaje się być mocno wątpliwa.

Mogę jedynie potwierdzić, że pani Zawadzka została objęta aktem oskarżenia, przy czym – co istotne – jako jedyna nie usłyszała zarzutu udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. W tej sytuacji jej obecność wśród współoskarżonych rzeczywiście wydaje się być mocno “przypadkowa”. I w moim odczuciu tak właśnie jest – podkreślił prawnik.

3 KOMENTARZE

  1. Winna, niewinna a i tak ją zamkną.
    Żeby wiedziała i żeby się nie patrzyła.
    Ziobro z Morawieckim muszą pokazać, że coś robią.

  2. Ktoś wykorzystał jej łatwo wierność i naiwność ,bo wydaje mi się ,że sprawia takie wrażenie ,przestępcą to ona na pewno nie jest ,może to jakaś zemsta,może odrzuciła czyjeś zaloty ,bo piękna z niej kobieta ,ja tam nie wierzę ,że mogłaby coś takiego zrobić ,no ale cóż ,taki oszukanczy ,zazdrosny światek ,szkoda dziewczyny

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here