Nauczycielka zgwałciła ucznia. Ofiar może być więcej

Nauczycielka zgwałciła ucznia. Ofiar może być więcej
Joyce Churchwell/Fot. Instagram

Joyce Churchwell to jedna z nauczycielek w liceum Berryhill w Tulusie, w stanie Oklahoma. Kobieta zgwałciła ucznia, a w inicjacji miała brać udział jej koleżanka, także nauczycielka. Do sądu wpłynęło oskarżenie, a Churchwell została aresztowana.

Nauczycielka, trenująca ze swoimi podopiecznymi siatkówkę, miała dokonać przestępstwa w swoim domu. Jak czytamy w akcie oskarżenia, zgwałciła ona 18-letniego ucznia pod nieobecność męża. W jednym z pokoi miały przebywać jej dzieci. Jak zeznał poszkodowany, dołączyła również koleżanka trenerki. Chłopak od razu zgłosił sprawę na policję.

Churchwell aresztowano 14 stycznia pod zarzutem poważnego przestępstwa. Ta jednak wróciła do domu po właceniu 5 tys. dolarów kaucji. Mimo wszystko musi uzbroić się w cierpliwość i czekać na rozprawę. W tej chwili trwa postępowanie dowodowe i szukanie poszlaków do innych ofiar Joyce. Jak odkryto podczas śledztwa, nauczycielka wysyłała do swoich uczniów dość wymowne treści erotyczne.

Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że ofiar trenerki jest znacznie więcej. Nie wiadomo jednak czy we wszystkich gwałtach towarzyszyła jej koleżanka i czy dochodziło między nią, a uczniami do dobrowolnych zbliżeń.

W całej sprawie, liceum Berryhill w Tulusie, w stanie Oklahoma – wydała specjalne oświadczenie odnośnie całej sprawy i nieprzyjemnego zdarzenia. Były to “głębokie ubolewania” jak podaje radio Zet. Nie wiadomo jednak jaką karę poniosła Churchwell od swojego pracodawcy.