SZOK! Kurski bezczelnie o odejściu Rogalskiej: “Telewizja sobie poradzi bez niektórych gwiazd, natomiast te gwiazdy sobie nie poradzą bez telewizji”

Jacek Kurski i Marzena Rogalska/Fot. PAP/Instagram
Jacek Kurski i Marzena Rogalska/Fot. PAP/Instagram

Po wielu latach pracy Marzena Rogalska pożegnała się z TVP. Dziennikarz „Faktu” zapytał prezesa Telewizji Polskiej Jacka Kurskiego, co czuł, kiedy się o tym dowiedział.

Po 12 latach Marzena Rogalska postanowiła odejść z pracy w TVP. Swoją decyzję tłumaczyła przemęczeniem. Jednak media spekulują, że czarę goryczy miał przelać jej dyżur w „Pytaniu na Śniadanie” 10 lutego, w dniu kiedy TVP nie wzięła udziału w proteście mediów.

Dziennikarka kochała swoją pracę, jednak przyszedł czas na zmiany. Tomasz Kammel, przedstawiając swoją nową redakcyjną koleżankę, nie pożegnał wieloletniej kompanki.

Oznak emocji po zakończeniu długoletniej współpracy nie zdradził także sam Jacek Kurski, pytany o Rogalską podczas ramówki TVP.

W rozmowie z „Faktem” Kurski zdradził, że nic nie poczuł. – Czułem to samo, co wtedy, gdy postanowił się rozstać z nami pan Makłowicz, pan Orłoś, pani Torbicka czy jeszcze inne osoby… Nic nie poczułem – stwierdził.

– Telewizja sobie poradzi bez niektórych nazwisk i gwiazd, natomiast te gwiazdy sobie nie poradzą bez telewizji. Każdy jest kowalem własnego losu i każdy może decydować o sobie. Jak śpiewa poeta, z tylu różnych dróg przez życie każdy ma prawo wybrać źle – dodał z butą szef TVP.

Trudno jednak brać słowa Kurskiego na poważnie. Byłe gwiazdy TVP świetnie sobie radzą teraz m.in. w Radiu Zet, czy Polsacie. Marzena Rogalska ma własną audycję w Radiu Złote Przeboje.