Ta dieta jest zabójcą potencji! Wyklucz te produkty i ciesz się swoją męskością

Para w erotycznej chwili/fot. ilustracyjne/fot. Pixabay
Para w erotycznej chwili/fot. ilustracyjne/fot. Pixabay

Według danych aż 1,5 mln mężczyzn w Polsce cierpi z powodu zaburzeń potencji. W tej kwestii według naukowców kluczowa w wielu przypadkach może być dieta. Istnieje nawet lista produktów, które w trosce o udane życie seksualne panowie powinni omijać. 

Zdaniem naukowców negatywny wpływ na potencję ma nieodpowiednia dieta, której pokłosiem są problemy zdrowotne, szczególnie zaburzenia krążenia. Czego zatem unikać? Przede wszystkim żywności przetworzonej – gotowych dań, fast foodów czy wszelkiego rodzaju pakowanych przekąsek.

Co tam właściwie jest takiego szkodliwego? Na przykład nieodpowiednie tłuszcze – utwardzone chemiczne, utlenione, przegrzane. Zwiększają one lepkość krwi, utrudniając jej krążenie. Poza tym powodują nadprodukcję wolnych rodników, a te utrudniają rozszerzanie się naczyń krwionośnych. A to kwestia niezwykle istotna w kontekście osiągnięcia erekcji.

Ponadto należy zaznaczyć, że brak aktywności fizycznej i długotrwały stres mają zabójczy wpływ na produkcję testosteronu, który jest nierozerwalnym partnerem wysokiego libido i mocnej erekcji.

Źródła: gazetakrakowska.pl, nczas.com

Comments are closed.