W Rosji ocenzurowano bajkę Disney’a. “Homoseksualna propaganda”

Rosyjskie
Naprzód/ Fot.Instagram

Już 6 marca do kin trafi najnowsza bajka wyprodukowana przez Disney. Normalnie byłby to po prostu jeden z kolejnych filmów animowanych. Jednak tym razem Disney po raz pierwszy stworzył w nim homoseksualną postać. Władze rosyjskie nie pozwoliły na emisję bajki w oryginalnej wersji.

„Naprzód” to najnowsza bajka Disney’a opowiadająca o dwóch braciach elfach, którzy rozpaczliwie poszukują swojego zaginionego taty. Na drodze do odnalezienia spotykają wiele osób, które mogą im pomóc w osiągnięciu upragnionego celu.

Jedną z nich jest policjantka Spectre, która z założenia reżyserów ma być osobą ze środowiska LGBT. W oryginalnych dialogach opowiada ona o swojej dziewczynie i jasno określona jest jej seksualność.

Widzowie, którzy obejrzeli film przedpremierowo w Rosji, nie mogli jednak zobaczyć oryginalnej wersji. Władze rosyjskie nałożyły bowiem na niego cenzurę, w efekcie czego o płci funkcjonariusza nie było mowy, a wyrażenie „dziewczyna” zastąpione zostało słowem „partner”.

Warto wspomnieć, że nie jest to pierwszy raz kiedy Rosja pozwala sobie na takie zabiegi. Podobny los spotkał film „Avengers: Koniec gry”, w którym „randka” dwóch mężczyzn została zastąpiona „obiadem”. Biograficzny film o Eltonie Johnie również został poddany specjalnym zabiegom. Wycięto bowiem z niego sceny gejowskich pocałunków, które w twórczości konkretnie tego autora, nie pozostawały bez znaczenia.

Jak się okazuje, wszystkiemu winna jest ustawa, która weszła w życie w Rosji w 2013 roku. Według niej, na terenie kraju, zakazuje się szerzenia „homoseksualnej propagandy”.

5 KOMENTARZE

  1. W Polsce też nie powinno dopuścić się do dystrybucji wielu seriali, gdzie homoseksualizm nie dość, ze jest normą, to dodatkowo staje się modą. Ludzie nie zadają sobie sprawy, że już są w wrzuceni do garnka, w którym podgrzewa się wodę na “małym gazie”

  2. “Jak się okazuje, wszystkiemu winna jest ustawa”. Powinno być: “Jak się okazuje, dzięki ustawie w Rosji nie propaguje się stosunków doodbytniczych i innych zboczeń”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here