Zabójcza herbata dostępna w popularnym sklepie! Koniecznie ją wyrzuć

Lidl wycofuje herbatę. Sprawdź, czy masz ją w domu. Foto: Pixabay
Lidl wycofuje herbatę. Sprawdź, czy masz ją w domu. Foto: Pixabay

Lidl wycofuje herbatę Lord Nelson. Chodzi o ziołowy napój Rumianek o smaku karmelowym, sprzedawany w opakowaniu 28 g. Wykryto w nim groźne dla zdrowia alkaloidy pirolizydynowe.

Lidl wycofuje herbatę po badaniu, w którym stwierdzono obecność alkaloidów pirolizydynowych. Specjaliści z z Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny dokonali oceny ryzyka, z której wynika, że spożycie napoju może być groźne dla zdrowia.

O jaki produkt dokładnie chodzi? Otóż jest to herbata Lord Nelson, herbatka ziołowa “Rumianek o smaku karmelowym”, 28 g, o numerze partii L6716/3/312. Data jej minimalnej trwałości to listopad 2021 r.

Lidl bezzwłocznie podjął decyzję o wycofaniu produktu. Herbatę można było kupić w kilku województwach: wielkopolskim, pomorskim, lubuskim, dolnośląskim i opolskim.

Wykryte w herbacie alkaloidy pirolizydynowe to toksyny, które zawierają niektóre gatunki roślin. Działają one szkodliwie na wątrobę, a także układ nerwowy człowieka. Mogą także działać w sposób rakotwórczy.

Źródło: fakt.pl