Zenek Martyniuk w książce od polskiego! “To skandal”

Zenek Martyniuk Fot.screen:youtube.com
Zenek Martyniuk Fot.screen:youtube.com

Zenek Martyniuk trafił do jednego z podręczników szkolnych języka polskiego. Internauci oburzeni.

Zenek Martyniuk zdecydowanie jest najpopularniejszym gwiazdorem disco polo w Polsce. Jakiś czas temu o nim powstała książka pod tytułem “Życie to są chwile” oraz film o życiu gwiazdora. Jak się okazało, teraz Zenon trafił do podręcznika języka polskiego.

Kabaret “Smile” opublikował na swoim profilu w mediach społecznościowych zdjęcie jednego z zadań z podręcznika “Między słowami” dla klasy VI.W zadaniu znalazła się parafraza przeboju Martyniuka “Przez twe oczy zielone”.

Odkąd zobaczyłem ciebie, nie tknę jadła ni napoju. Ciągle czuję się jak w niebie, podczas ćwiczeń nawet w boju. Co poradzę, Pani, na to, że ta miłość spadła na mnie. Daję swoje serce – za to, nie odmawiaj względów, nie. Przez twe oczy błękitne, błękitne zapomniałem, że dziś w szranki od rana miałem iść. Że do lochu mnie wtrąca, mnie wtrąca, nie myślałem. I w twych oczu błękicie, błękicie będą żyć – czytamy.

Pod postem pojawiło się mnóstwo krytycznych komentarzy. Internauci nie kryją oburzenia.

“Przecież to skandal! Jeszcze nie tak dawno w podręcznikach była Szymborska, Konopnicka, Mickiewicz a teraz będzie Martyniuk? Żenada” – napisał jeden z internautów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here