Żona Szymona Hołowni z “Mam Talent!” TVN pilotuje samolot szturmowy! Kim jest Urszula Brzezińska-Hołownia? [VIDEO]

Urszula Brzezińska-Hołownia/fot. Facebook Niebo bez granic

Szymon Hołownia, do niedawna prowadzący program “Mam Talent!” w TVN podobno szykuje się do startu w wyborach na prezydenta. Tymczasem oczy całego kraju spoglądają na żonę gwiazdy stacji, Urszulę Brzezińską-Hołownię. Okazuje się, że to oficer wojska polskiego, która pilotuje samolot szturmowy!

W rozmowie z “Newsweekiem” Szymon Hołownia ujawnił rąbka tajemnicy życia rodzinnego. Opowiedział m.in. o swojej żonie, Urszuli. Jest to wyjątkowo nietuzinkowa postać.

Urszula Brzezińska-Hołownia jest oficerem Wojska Polskiego i pilotem myśliwca MiG-29, wojskowego samolotu bojowego. W Polsce jest łącznie 17 kobiet, które pilotują takie maszyny. Natomiast w jednostce, w której służy żona Hołowni, 23. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim, jest jedyną kobietą pilotującą bojową maszynę.

Obecnie mają 2-letnią córkę Manię. Poznali się na planie “Mam Talent!”, gdzie razem z Marcinem Prokopem odgrywali rolę pilotów z kultowego filmu “Top Gun”. Miało to miejsce w 2014 roku.

Niedawny prowadzący program Szymon Hołownia wyznał, że czuje się jak “żona pilota”. – Poznałem ją, można powiedzieć w pewnym sensie dzięki “Mam Talent!”, kręciliśmy materiał, udawaliśmy pilotów z “Top Gun”, którzy chodzą w zachodzącym słońcu pasem startowym. I tak to się wszystko potoczyło, że spotkaliśmy się z moją żoną. Czuję się jak mąż Angeli Merkel, który też zwykle jest jedynym mężczyzną na spotkaniach z udziałem żon premierów – wyznał “Newsweekowi” Hołownia.

Gdyby Hołownia rzeczywiście startował na prezydenta i wygrał wybory, pierwsza dama byłaby czynnym oficerem. Byłaby to rzeczywiście niecodzienna sytuacja.

Źródło: newsweek.pl/nczas.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here