To nie żarty! Kobiety, natychmiast przestańcie pić ten napój! To zmniejsza piersi…

Zdjęcie: PAP

Te badania mogą zmienić życie wielu kobiet na całym świecie. Naukowcy ze Szwecji udowodnili, że kawa zmniejsza kobiece piersi!

Badania zostały przeprowadzone na szwedzkim uniwersytecie w Lund. Udział w nim wzięło 300 kobiet, które wyraziły zamiłowanie do kawy oraz posiadał różnej wielkości piersi.

Szwecja mimo, że nie kojarzy się zbytnio z kawą, to jednak jej spożycie jest tam naprawdę wysokie. Co ciekawe w języku szwedzkim występuje nawet słowo określające przerwę na małą czarną – fika.

Hipoteza o tym, że kawa wpływa na zmniejszenie piersi pojawiała się już od dawna, jednak teraz została oficjalnie, naukowo potwierdzona.

W trakcie badania kobiety piły dwie lub więcej filiżanki kawy dziennie. W skutek spożywania napoju w przeciągu kilkunastu tygodni ich piersi zmniejszyły się o 15 do 17 procent! Najbardziej widoczne zmiany zachodziły wśród kobiet o bardzo obfitym biuście.

Skąd takie zmiany w organizmie? Jak się okazuje, kawa obniża poziom wydzielania estrogenu, który wpływa na odkładanie się tkanki tłuszczowej. Tak, dobrze przeczytaliście, ilość tłuszczu w organizmie spada i w związku z tym kurczy się rozmiar biustu.

Co ważne naukowcy podkreślili jednocześnie, że kawa wpływa pozytywnie na organizm. Ryzyko zachorowania na raka skóry spada aż o 20%. Równie dużo, bo aż o 25%, zmniejsza się ryzyko powstania kamieni w woreczku żółciowym.

Źródło: ladbible.com / Alaluna.pl