Jedno piwo dziennie to podstawa zdrowia! Naukowcy nie mają wątpliwości

Piwo
Piwo/ fot. pixabay.com

To nie żart, kolejni naukowcy podkreślają, że picie dobrej jakości piwa jest bardzo korzystne dla naszego zdrowia. Piwa kraftowe zawierają bowiem bakterie probiotyczne, których nasz organizm potrzebuje.

Kraftowe piwo jest bardzo, bardzo dobre dla zdrowia – mówi ekspert ds. bakterii, profesor Eric Claassen z Wolnego Uniwersytetu w Amsterdamie.

Według informacji podanych przez naukowców z Uniwersytetu w Nebrasce w USA, w butelce piwa znajduje się około 50 milionów bakterii probiotycznych. Te zaś poprawiają m.in. czynność jelit, wspomagają sen oraz wzmacniają odporność.

Wcześniej naukowcy z Uniwersytetu w Pekinie obalili jeden z popularniejszych mitów, który wskazywał, że piwo ma być odpowiedzialne za zwiększenie ryzyka udaru mózgu. Okazuje się bowiem, że złoty trunek działa wręcz przeciwnie i zmniejsza takowe zagrożenie o kilkanaście procent.

Warto podkreślić, że naukowcy za każdym razem podkreślają, że nie należy spożywać więcej niż jednej butelki piwa dziennie.

8 KOMENTARZE

  1. ja, ja, jawohl, a później brzuch do kolan, znam dziouche która bez piwo z fajowej laski stała się potworem, waży już grubo ponad kfintal

    • Samo piwo nie powoduje otyłości. Piwne brzuchy mają ci, którzy poza piciem piwa nic nie robią, poza objadaniem się czipsami i innym świństwem przy okazji tego picia. Oczywiście ci przekraczają też dzienna dawkę wymieniona w artykule i najczęściej kupują tanie, przemysłowe podróbki piwa.

    • Odpowiedź znajdziesz powyżej – przeczytaj to co napisałem. Swojego czasu piłem sporo piwa ale też dużo się ruszałem. Większość osób uważa, że jestem za chudy i nie jest to kwestia genów, bo mój brat przy takim samym wzroście waży z 15 kg więcej.

  2. kto zamawia badania ten wymaga rezultatów; tak jest z klimatem, alkoholem, żywnością; z każdym rokiem doniesienia o odkryciu naukowców robią coraz mniejsze wrażenie szczególnie że czasami różne grupy publikują sprzeczne informacje np. dotyczące alkoholu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here