Masz zły nastrój? To przez TO jedzenie! Nie tykaj tego

Masz zły nastrój? To przez to co jesz! Foto: pxhere
Masz zły nastrój? To przez to co jesz! Foto: pxhere

Ciągle masz zły nastrój? Wszytko Cię wkurza? Jak twierdzą dietetycy to wszytko wina niezdrowej diety! By mieć dobry humor i chęć do życie według nich musimy  zrezygnować z alkoholu i wielu innych “smacznych” rzeczy.

Zacznijmy od tej przysłowiowej lampki wina. Okazuje się, że alkohol niby najpierw poprawia nastrój, ale potem dochodzi do zatrucia organizmu. I co gorsza odwodnienia organizmu. Wtedy automatycznie pogarsza się samopoczucie.

Zły nastrój powodują co ciekawe jedzenia słodyczy, ale tylko na czczo. Taka dieta ze słodyczy tuż po obudzeniu podnosi gwałtownie  poziom glukozy, a następnie gwałtownie spada. Co to oznacza dla naszego organizmu? Otóż łagodna euforia zastaje bardzo szybko zastąpiona przez zmęczenie i drażliwość.

Jak twierdzą dietetycy kolejną rzeczą, która nam zaszkodzi to spożywanie przetworzonego mięsa. Czyli wszelakich tłustych kiełbas, parówek czy kupnych hamburgerów.

Tłuste potrawy powodują, że żołądek jest zmuszony do pobierania dużej ilości krwi do trawienia ciężkiego jedzenia. To zdaniem Prowadzi to do zmęczenia i złego nastroju.

Ale co w takim razie mamy jeść by się dobrze czuć? Okazuje się, że nastrój poprawiają banany, pomidory czy cytrusy.

Dodatkowo jedzenie gorzkiej czekolady, orzechów i sfermentowanych produktów mlecznych rewelacyjnie wpływa na naszą florę bakteryjną w jelitach. To natomiast powoduje, że nasze samopoczucie jest dobre.

Gdy mamy zły nastrój, dietetycy zalecają spożycie złożonych węglowodanów. Np. płatków owsianych, tłustych ryb, które zawierają cenne tłuszcze Omega 3.

Zaleca sie również picie zielonej herbaty na poprawę humoru.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here