Miała to w brzuchu przez DWA miesiące!!! Pięciolatka ledwo uszła z życiem [FOTO]

Pięciolatka
Pięciolatka połknęła 190 magnetycznych koralików/Źródło: Jinan Children's Hospital/WeChat

Nietypowy widok ujrzeli lekarze jednego z chińskich szpitali na zdjęciu rentgenowskim pewnej 5-latki. Dziewczynka podczas zabawy połknęła bowiem 190 magnetycznych kuleczek.

Dziewczynka trafiła do szpitala na badania dopiero po dwóch miesiącach od zdarzenia. Lekarze byli w szoku, gdy zobaczyli malutkie koraliki upchane w ciele dziewczynki.

Zdarzenie wyszło na jaw, gdy rodzice szukali konsultacji lekarskiej w szpitalu dziecięcym Jinan w prowincji Shandong we wschodniej części Chin. Matka dziecka twierdziła, że 5-latka połknęła około 50 magnetycznych koralików, tzw. Buckyballs, podczas zabawy przed dwoma miesiącami.

Mimo że rodzice wiedzieli o tym zdarzeniu, nie przejęli się tym zbytnio. Myśleli bowiem, że organizm ich córki sam pozbędzie się koralików. Dziewczynka nie odczuwała żadnego dyskomfortu z tego powodu.

Ostatecznie jednak rodzice postanowili zawieźć dziewczynkę na badania w szpitalu, po tym jak jej matka zobaczyła w social mediach ostrzeżenie dotyczące połykania kulek przez dzieci. Lekarze byli zszokowani, gdy odkryli zbiorowisko koralików w brzuchu dziewczynki.

Pięciolatkę natychmiast wzięto na stół operacyjny, żeby usunąć koraliki. Lekarze „wyłowili” kulki w kilku partiach. Operacja trwała dwie godziny. Ostatecznie okazało się, że dziewczynka połknęła 190 kuleczek – a więc niemal czterokrotnie więcej niż twierdziła jej matka. Lekarze podkreślali, że dziecko miało dużo szczęścia, że magnetyczne koraliki nie uszkodziły jej żadnego organu.

Źródło: dailymail.co.uk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here