Przełomowe odkrycie naukowców. TA przyprawa może znacząco wydłużyć życie

Przyprawy.
Przyprawy. (Zdj. pixabay.com)

Chcesz żyć dłużej i cieszyć się dobrym zdrowiem? Okazuje się, że zbawienny wpływ na funkcjonowanie ludzkiego organizmu ma jedna przyprawa. Niedawno naukowcy odkryli jej zbawienne właściwości.

Aktywność fizyczna, unikanie stresu, używek, odpowiednia dieta i dobry sen to kanon zdrowego stylu życia. Okazuje się, że tę listę powinna uzupełniać jeszcze jedna pozycja, dość niepozorna – ale jak dowiodły badania – mająca kolosalne znaczenie.

Mowa o pochodzącej z południowo-zachodniej Azji i rejonów Morza Śródziemnego przyprawie, która stanowi doskonałe źródło żelaza. Jedna łyżeczka przyprawy zawiera 1,4 mg żelaza – to 17,5 procent zalecanego dziennego spożycia przez osobę dorosłą.

To jednak nie wszystko. Kminek – bo o nim mowa – został przebadany przez naukowców z University of Medical Sciences z siedzibą w Iranie. Naukowcy zaangażowali do projektu 72 ochotników, którzy cierpieli na nadwagę.

Uczestnicy zostali losowo przydzieleni do trzech grup. Grupa A otrzymała wysoką dawkę kminku, Grupa B niską, a Grupa C placebo. Wszystkim podawano codzienne kapsułki, przy czym grupa A otrzymywała 75 mg kminku (i wapna), a grupa B otrzymywała 25 mg kminu (i wapna) w każdej kapsułce.

Eksperyment trwał osiem tygodni. Jaki był efekt?

Ci, którzy przyjęli kapsułki kminku o wysokim stężeniu, wykazali “znaczną utratę masy ciała, zmniejszenie BMI i glukozy w osoczu na czczo”.

Ponadto wyniki ujawniły, że osoby spożywające kminek miały “znaczny wzrost wrażliwości na insulinę”. Naukowcy zaobserwowali też “znaczący spadek poziomu trójglicerydów i cholesterolu całkowitego”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here