Przerażające! Słodycze działają jak narkotyki! Lekarze nie mają wątpliwości

Czekolada fot. pixabay.com
Czekolada fot. pixabay.com

Chcesz poprawić sobie humor? Sięgnij po czekoladę! Ile razy słyszeliśmy to w naszym życiu. Okazuje się, że taka “poprawa nastroju” to bomba dla naszego organizmu. Słodycze działają bowiem jak narkotyki.

Informacje o szkodliwym działaniu słodyczy potwierdzili właśnie amerykański naukowcy z Uniwersytetu w Kansas. Ich wyniki badań opublikowane w czasopiśmie “Medical Hypotheses” jednoznacznie wskazują, że słodkie przekąski są bardzo szkodliwe dla naszego organizmu.

Dają natychmiastowy efekt podniesienia nastroju, ale w dużych dawkach ma szkodliwy wpływ na samopoczucie, nasilenie procesów zapalnych i zwiększenie masy ciała – podkreślił docent Stephen S. Ilardi.

Co więcej, słodycze mogą być także jedną z przyczyn depresji. Ta bardzo często atakuje nas w okresie zimowym, kiedy to dociera do nas m.in. mniejsza ilość światła słonecznego oraz zaburzony jest rytm dobowy.

Jedną z charakterystycznych cech nadchodzącej w zimie depresji jest pragnienie węglowodanów – podkreślił Ilardi.

W trakcie leczenia jedną z podstawowych kwestii, które zalecają lekarze, jest całkowite odstawienie słodyczy. Dla organizmu jest to bardzo “trudny” sprawdzian, jednak jest to element wręcz niezbędny, aby można było wyleczyć pacjenta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here