Szokujące odkrycie lekarzy! Jedno piwo dziennie to podstawa dobrego zdrowia!

Piwo
Piwo/ fot. pixabay.com

To nie żart, kolejni naukowcy podkreślają, że picie dobrej jakości piwa jest bardzo korzystne dla naszego zdrowia. Piwa kraftowe zawierają bowiem bakterie probiotyczne, których nasz organizm potrzebuje.

Kraftowe piwo jest bardzo, bardzo dobre dla zdrowia – mówi ekspert ds. bakterii, profesor Eric Claassen z Wolnego Uniwersytetu w Amsterdamie.

Według informacji podanych przez naukowców z Uniwersytetu w Nebrasce w USA, w butelce piwa znajduje się około 50 milionów bakterii probiotycznych. Te zaś poprawiają m.in. czynność jelit, wspomagają sen oraz wzmacniają odporność.

Wcześniej naukowcy z Uniwersytetu w Pekinie obalili jeden z popularniejszych mitów, który wskazywał, że piwo ma być odpowiedzialne za zwiększenie ryzyka udaru mózgu. Okazuje się bowiem, że złoty trunek działa wręcz przeciwnie i zmniejsza takowe zagrożenie o kilkanaście procent.

Warto podkreślić, że naukowcy za każdym razem podkreślają, że nie należy spożywać więcej niż jednej butelki piwa dziennie.

8 KOMENTARZE

  1. Zaraz zaraz, “nie mieszajmy myślowo dwóch różnych systemów walutowych” jest piwo i jest piwo kraftowe, a to dwa końce baaaardzo długiego kija

  2. kiedyś piłem szklanke piwa dziennie (0,5 litres) i jak mi zaczoł rosnąć brzuch to sie przestawiłem na taka samą szklanke ale whiskey, zdrowie to samo a brzucha nie mam

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here