Szokujące wyniki badań! Woda mineralna niebezpieczna dla naszego zdrowia!

Woda mineralna fot. pixabay.com
Woda mineralna fot. pixabay.com

Mówi się, że zimna woda zdrowia doda. Czy zawsze picie dużej ilości mineralnej jest zdrowe? Okazuje się, że nie! Są przypadki, w których spowodować może poważne dolegliwości.

Przede wszystkim należy podkreślić, że wody mineralne dzielą się na 3 podstawowe typy: stołowe, lecznicze i stołowo-lecznicze.

Wody mają różną mineralizację. Na przykład jest ona silna w wodach leczniczych, w nich zawartość soli wynosi około 10 gramów na litr. W stołowo-leczniczych – od trzech do dziesięciu gramów, a woda stołowa zawiera nie więcej niż trzy gramy rozpuszczonej soli na litr wody – podkreśla dietetyk Jelena Sołomatina.

Problem istnieje właśnie w przypadku wód leczniczych. Choć działają one perfekcyjnie na niektóre choroby, to ich przedawkowanie może być bardzo groźne. Bezmyślne jej picie może powodować chociażby kamienie nerkowe, a to ze względu na zawarty w niej wapń.

To nie wszystko. Poprzez wapń dojść może także do znacznego zwiększenia krzepliwości krwi, a to w konsekwencji może spowodować zakrzepy które są powodem zawałów serca i udarów mózgu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here