Umiesz pić, zobacz jak wytrzeźwieć [PORADY]

Umiesz pić, zobacz jak wytrzeźwieć
Zdjęcie ilustracyjne/Fot. PAP

Sylwester to wyjątkowa noc, przede wszystkim dla naszej wątroby. Należy o niej pamiętać i mieć świadomość, że od tego zależy nasze samopoczucie w Nowy Rok. Większość osób stawia na imprezy wyjazdowe, z których chcąc nie chcąc zawsze trzeba wrócić. Zatem skoro pić, warto wiedzieć jak wytrzeźwieć.

Umiesz pić w Sylwestra? Zobacz jak szybko wytrzeźwieć w Nowy Rok. Przestrzeganie tych zasad nie zawsze daje gwarancje na poranne wydmuchanie upragnionego zera. Jest jednak znacznie większe prawdopodobieństwo, że stosując się do tych wytycznych, ominie nas ból głowy i kiepskie samopoczucie.

Nadrzędną zasadą jest woda i to w bardzo dużych ilościach. Należy nie zapominać o niej przy wznoszeniu toastów. Najlepiej po kilku kieliszkach uzupełnić jej poziom w organizmie. Dzięki temu dostarczymy sobie niezbędnych elektrolitów. Druga co do zasady dotyczy jedzenia. Im tłuściej tym lepiej. Warto zrezygnować z pieczywa, w które dodatkowo wsiąka alkohol.

Podczas balu sylwestrowego, a także na domówkach i w wielu lokalach podawane są potrawy o dość nieprzyjemnym zapachu. Mowa oczywiście o cebuli i czosnku, które w konsekwencji nie wróżą nic dobrego. Zamiast speszyć na stację po gumę bądź walczyć w łazience ze szczoteczką i psując starannie wykonany makijaż, dobrze jest zagryźć pietruszką. Ta ma dość mocny i charakterystyczny enzym, który automatycznie niweluje odór spowodowany innymi daniami.

Jeśli nie zapobiegniesz, musisz wyleczyć

AlcoSense Laboratories przeprowadził badania na próbie 1090 kierowców. Ci podali swoje sprawdzone triki, jak i co należy pić, by nazajutrz móc prowadzić samochód. Oczywiście, jak udowodniono swoje i tak trzeba odczekać. Czas ten jest uzależniony od ilości, rodzaju wypitego alkoholu i indywidualnej przemiany materii. Pytanie dotyczyło sposobu radzenia sobie z porannym kacem. Kiedy nie zastosujemy się do zapobiegania, pozostaje leczenie.

42% ankietowanych po przebudzeniu pije wodę, 34% bierze zimny prysznic, 26% stawia na aktywność fizyczną (basen, jogging, siłownia, etc.). Mniej więcej tyle samo pytanych pije mocną kawę. Co czwarty Polak stawia na tłuste śniadanie. Zazwyczaj jest to rosół.