Nie żyje Irena Laskowska. Wybitna aktorka filmowa i teatralna miała 94 lata [WIDEO]

Irena Laskowska i Jan Machulski w filmie "Ostatni Dzień Lata"

Zmarła wybitna polska aktorka, która niezwykle przyczyniła się do rozpowszechnienia polskiego kina. Irena Laskowska odeszła 6 grudnia w wieku 94 lat.

W miniony piątek, 6 grudnia, zmarła ceniona polska aktorka. Irena Laskowska zadebiutowała na ekranie w już w 1948 roku, w filmie „Stalowe Serca” w reżyserii Stanisława Januszewskiego.

Była jedną z pierwszych absolwentek łódzkiej Wyższej Szkoły Teatralnej. Zagrała w aż 53 filmach, w tym w „Krzyżakach” i w „Och Karol” oraz w wielu serialach. Były to między innymi „Pierścień i róża” czy „Układ krążenia”.

Największą jednak sławę przyniósł jej film „Ostatni dzień lata”, w którym zagrała obok Jana Machulskiego. Aktorkę spotkał wielki zaszczyt- to właśnie ten film, jako pierwszy w historii polskiego kina, otrzymał międzynarodową nagrodę.

Grand Prix w Wenecji jednak nie zmienił jej podejścia do filmu. Prywatnie niespecjalnie się jej podobał i wielokrotnie go krytykowała. Najczęściej skupiała się na kontrowersyjnej jak na tamte lata scenie, kiedy to jej bohaterka nago wychodzi z morza.

Poniżej znajdziecie fragment tego zasłużonego filmu, a w nim wspomnienie Ireny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here