Książę Harry i Meghan Markel podpisali nowy kontrakt. Sprawdź, czym się teraz zajmą

Meghan Markle i Książę Harry/ Fot. Instagram
Meghan Markle i Książę Harry/ Fot. Instagram

Brytyjski książę Harry i jego amerykańska żona Meghan podpisali wieloletnią umowę z platformą streamingową Netflix na produkcję programów filmowych. Para wreszcie znalazła źródło zarobkowania po tym jak królowa Elżbieta II zabroniła im kupczenia symbolami monarchii.

Platforma Netflikx pozyskała kolejną słynną parę do współpracy. Ponad rok temu podpisała umowę z byłym prezydentem Barackiem Husseinem Obamą i jego żoną Michelle. Teraz z księciem Harrym i jego zona serialową aktorką Meghan Markle. Umowa, której wartość nie została ujawniona, obejmuje filmy dokumentalne, fabularyzowane dokumenty, seriale, programy dla dzieci, a także pisanie scenariuszy.

“Nasze życie, zarówno niezależne od siebie, jak i jako para, pozwoliło nam zrozumieć siłę ludzkiego ducha: odwagę, odporność i potrzebę kontaktu. Poprzez naszą pracę z różnymi społecznościami i ich środowiskami, rzucając światło na ludzi i sprawy na całym świecie, będziemy się koncentrować na tworzeniu treści, które będą informować, ale także dawać nadzieję. Jako że jesteśmy nowymi rodzicami, tworzenie inspirujących programów rodzinnych, które opowiadają historie przez prawdziwe i zrozumiałe zwierciadło, ważne jest również dla nas” – napisali Harry i Meghan w pompatycznym oświadczeniu.

Netflix poinformował, że ma już kilka projektów w przygotowaniu, w tym dokument przyrodniczy i serial animowany, który będzie poświęcony inspirującym kobietom. Harry i Meghan zapowiedzieli, że planują podkreślać różnorodność zarówno przed i za kamerą, czyl będą promować politpoprawna papkę.

Para książęca nie ma doświadczenia w roli producentów filmowych, ale ma różne związki z branżą filmową. Meghan przed ślubem z Harrym była aktorką, znaną przede wszystkim z serialu “W garniturach”, a niedawno była narratorką w wyprodukowanym przez Disneya filmie dokumentalnym “Elephants”. Media społecznościowe obiegło swego czasu nagranie pokazujące jak na jednym z przyjęć książę Harry prosi szefów Disney’a o załatwienie jakiejś pracy jego żonie.

Harry, młodszy syn następcy tronu, księcia Karola, i Meghan z końcem marca w atmosferze skandalu wycofali się z pełnienia obowiązków członków rodziny królewskiej i przeprowadzili się do Stanów Zjednoczonych. Markle chciała korzystać z przywilejów członków brytyjskiej rodziny, ale nie chciało jej się wypełniać należnych obowiązków. Aktorka tęskniła do celebryckiego życia, a dwór królewski wymagał powściągliwości.

Po zerwaniu z rodziną królewską w para próbowała rozkręcić wielki biznes polegający na kupczeniu symbolami monarchii. Zarejestrowała jako znak towarowy tytuł “Royal Susex” i zamierzała pod tą marką sprzedawać rożne rzeczy. Od pamiątek po pidżamy, ręczniki etc. Wydała kilkaset tysięcy funtów na promocję znaku i marki. Tymczasem królowa brytyjska pozbawiała Markle tytułów i statusu royal, i zabroniła handlowania symbolami monarchii. Para musiała więc znaleźć sobie źródło dochodów, bo nie była już na utrzymaniu brytyjskich podatników i rodziny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here