Na Podlasiu powstanie Centrum Disco Polo! Hala widowiskowa, muzeum i klasa disco-polo

Centrum Disco Polo na Podlasiu - wizualizacja. / Foto: michalowo.eu

I to się nazywa “efektywne” wykorzystanie środków unijnych. Na Podlasiu za ponad 11 milionów złotych powstanie Centrum Disco Polo.

W Michałowie na Podlasiu powstanie Centrum Disco Polo. Na skład kompleksu składać się będzie hala widowiskowa, a także muzeum…tego gatunku muzycznego.

Finansowanie ze środków UE

Centrum Disco Polo ma zostać ukończone do 2026 roku, a większość kosztów ma zostać sfinansowana ze środków unijnych. Samorząd pokryje 15 procent kosztów budowy, aż 85 procent stanowić będą fundusze unijne. Całość inwestycji wyceniana jest na ponad 11 milionów złotych.

– Disco polo jest obecne w Polsce i na świecie od prawie 30 lat i na tyle zadomowiło się̨ w polskiej kulturze, że obecnie nie da się zamknąć́ oczu i udawać, że tego nie ma. My to widzimy i rozumiemy. Od nowego roku szkolnego rusza w Michałowie szkoła o profilu estradowym disco polo. Centrum to kolejny krok – powiedział Marek Nazarko, burmistrz Michałowa.

W ośrodku ma się odbywać także kształcenie młodzieży pod kątem występów estradowych, a także organizacji imprez rozrywkowych. – Nasz projekt zakłada stworzenie nowoczesnego kompleksu budynków o zastosowaniu: rekreacyjnym, edukacyjnym, kulturalnym i ekspozycyjnym, który przyczyni się do wzrostu atrakcyjności regionu oraz wpłynie na rozwój społeczny – dodał burmistrz.

Dodatkowo w szkole zlokalizowanej przy planowanym kompleksie powstać ma klasa disco-polo. Zajęcia mają odbywać się “pod opieką specjalistów i gwiazd związanych ze sceną klubową i nurtem disco polo”.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here