Wege-szaleńcy triumfują. KFC sprzedaje “roślinnego kurczaka”! Zjedlibyście?

VEGE -KFC. Foto: Instagram
VEGE -KFC. Foto: Instagram

A to numer. KFC to jedna z największych sieci fast foodów na świecie. Ma zamiar iść z duchem czasu, dlatego wprowadza do swojej oferty “roślinnego kurczaka”. Klienci chwalą amerykańskiego giganta.

Jak podaje “Fox News”, w środę KFC ogłosiło zawarcie umowy z firmą Beyond Meat, produkującą m.in. wegańskie burgery. Wszytko by zadowolić vegan i wegetarian. 

W ramach pilotażowej sprzedaży, do 60 lokali KFC w Charlotte (Karolina Północna) i Nashville (Tennessee) przez trzy tygodnie będzie opcja dal vegan i wegetarian. Serwowane będą roślinne nuggety o nazwie Beyond Fried Chicken. Mają się głównie składać z soi i pszenicy.

Wiadomo także, że kawałki “roślinnego kurczaka” kupić będzie można w pudełkach po cztery, osiem lub dwanaście sztuk. Ceny będą wahać się od 4,29 do 15,99 dolarów czyli na nasze od 16,6 do 62 zł.

Szefowie amerykańskiego giganta zaznaczają, że jeśli test zakończy się sukcesem, “roślinny kurczak” trafi do około 4 tys. lokali KFC w Stanach Zjednoczonych.

Eksperci branży, twierdzą, że takie pomysły jak wegańskie nuggetsy to próba nawiązania rywalizacji z konkurencją. Burger King czy McDonald’s mają w swoich ofertach po parę opcji dla wegan czy wegetarian. Vege burgery są popularne w USA.

Źródło: Fox News

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here