Netflix testuje nowy plan taryfowy. Będzie znacznie taniej?

Telewizor z aplikacją Netflix fot. maxpixels.net
Telewizor z aplikacją Netflix fot. maxpixels.net

Netflix testuje nowy pakiet cenowy, który ma być znacznie tańszy od obowiązującego. Na razie rozwiązanie testowane jest w Wielkiej Brytanii.

Obecnie w Wielkiej Brytanii miesięczny dostęp do platformy streamingowej Netflix kosztuje 9 funtów miesięcznie, czyli ok. 45 zł.

Testowane rozwiązanie zakłada znaczną obniżkę. Użytkownicy Netfliksa zapłacą jedynie 2,99 funtów miesięcznie, czyli ok. 15 zł.

We wszystkim oczywiście jest pewien haczyk. Nowy plan taryfowy skierowany jest wyłącznie do osób korzystających z Netfliksa na urządzeniach mobilnych. Wybierając zatem pakiet za niecałe 3 funty będzie można oglądać filmy i seriale jedynie na smartfonie bądź tablecie.

Pilotażowy program został już wprowadzony na terenie Malezji i Indonezji. Usługa działa od trzech miesięcy. Teraz w fazie testów wchodzi również do Wielkiej Brytanii.

Jeśli Netflix będzie zadowolony z rezultatów, planuje uruchomić tego typu usługę w krajach, gdzie użytkownicy coraz częściej korzystają z usług na smartfonach. A więc także i w Polsce.

Obecnie w Polsce do wyboru są trzy pakiety w Netfliksie. Najtańszy kosztuje 34 złotych miesięcznie, ale może z niego korzystać jedna osoba. Dodatkowo w tej taryfie brakuje jakości HD.

Droższy pakiet – standard – kosztuje 43 zł i mogą z niego korzystać dwie osoby. Za 52 zł miesięcznie konto współdzielić mogą cztery osoby.

Źródło: metro.co.uk || NCzas.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here